fbpx

Magazín

Společné jmění manželů a nemovitosti – co dělat při prodeji nebo dědictví?

Daňové přiznání za rok 2022. Zajímá Vás, kdy se daň z nemovitosti platí a jak se daňové přiznání vyplňuje? Nabyli jste nemovitost dědictvím a prodali jste ji? Tento článek Vám napoví. 

Po letech konstantního růstu cen se trh s nemovistostmi v posledních měsících otočil a začal klesat. Jak teď pracovat s cenou a úspěšně nemovitost prodat?

Nebudeme si nic nalhávat, není to dnes ( 2022 – 2023) nejjednodušší doba pro realitní makléře. Transakcí na prodej dramaticky ubylo, ceny pomalu padají dolů, ale prodávající si to stále často nechtějí připustit a vidina výraznějšího oživení poptávky je zatím daleko. Takže co s tím a jak úspěšně zvládnout i období tržního propadu?

Stále se často vyskytuje mylný názor, že jako spoluvlastník nemovitosti jste povinni nabídnout svůj podíl na prodej ostatním spoluvlastníkům. Většinou však není třeba tak učinit.

Zvažujete prodej vaší nemovitosti a hledáte realitního makléře, který vám pomůže s prodejem. Makléř vás požádá o podepsání exkluzivní zprostředkovatelské smlouvy, a tak se můžete ptát, jaké jsou její výhody a nevýhody a na co si dát pozor. Pokud se zajímáte o tuto problematiku, můžeme vám poskytnout přehledné vysvětlení. Více informací vás může překvapit.

Rozměr nemovitosti je důležitým faktorem pro mnoho lidí, kteří se zajímají o realitní trh. Nicméně může být zdrojem zmatení pro některé jedince, protože v inzerátech jsou uváděny různé způsoby udávání velikosti domů a bytů.

Co je to Home Staging, Foto Staging, proč profi fotograf, profesionální zpracování půdorysů, dron atd.?

2. května 2022
Autor: RE/MAX Česká republika

Získejte komplexní přehled v realitním názvoslový

Odpovídáme na nejčastější otázky

Plánujete prodat nemovitost a očekáváte bezproblémový průběh obchodní transakce? Hledáte kvalitní služby a optimálně chcete být mile překvapeni nad své očekávání?

Pokud zvažujete prodej nemovitosti s hypotékou a nevíte, jak postupovat kvůli zástavnímu právu na nemovitosti, nebojte se. Prodej nemovitosti zatížené zástavním právem je v běžném praxi a není třeba se obávat. Klíčové je správně plánovat jednotlivé kroky prodeje s ohledem na specifické požadavky potenciálních kupců, včetně způsobu financování nákupu vaší nemovitosti.

12. července 2021

S narůstajícími cenami nemovitostí se zvyšuje riziko podpojištění. Tento stav může mít pro vás nežádoucí důsledky, ale máme pro vás tipy, jak si s tím poradit a být v klidu.

4. ledna 2021

Co díl, to zajímavý host, který má k nemovitostem a realitnímu byznysu, co říct. Poslouchejte, odebírejte, sdílejte!