fbpx

Magazín

Jak dva nováčci dosáhli úspěchu při změně své kariéry?

Daňové přiznání za rok 2022. Zajímá Vás, kdy se daň z nemovitosti platí a jak se daňové přiznání vyplňuje? Nabyli jste nemovitost dědictvím a prodali jste ji? Tento článek Vám napoví. 

Po letech konstantního růstu cen se trh s nemovistostmi v posledních měsících otočil a začal klesat. Jak teď pracovat s cenou a úspěšně nemovitost prodat?

Nebudeme si nic nalhávat, není to dnes ( 2022 – 2023) nejjednodušší doba pro realitní makléře. Transakcí na prodej dramaticky ubylo, ceny pomalu padají dolů, ale prodávající si to stále často nechtějí připustit a vidina výraznějšího oživení poptávky je zatím daleko. Takže co s tím a jak úspěšně zvládnout i období tržního propadu?

Ve společnosti se stále ještě poměrně často setkáváme s názorem, že jako spoluvlastník nemovité věci jsem povinen svůj spoluvlastnický podíl nabídnout ke koupi ostatním spoluvlastníkům v případě, pokud se rozhodnu jej prodat. Většinou ale nic takového dělat nemusíte.

Chcete prodat svou nemovitost, vyberete si makléře, který pro vás prodej zajistí, a ten po vás chce podepsat exkluzivní zprostředkovatelskou smlouvu. Jaké jsou její výhody, nevýhody a na co si dát pozor? Přehledně vám to vysvětlíme. Zjistěte více a budete možná překvapeni

Jedním z klíčových údajů souvisejících s nemovitostmi je pochopitelně jejich velikost. Ta však může být pro některé lidi matoucí, neboť v inzerátech jsou rozměry bytů a domů udávány různými způsoby.

Co je to Home Staging, Foto Staging, proč profi fotograf, profesionální zpracování půdorysů, dron atd.?

2. května 2022
Autor: RE/MAX Česká republika

Získejte komplexní přehled v realitním názvoslový

Odpovídáme na nejčastější otázky

Plánujete prodat nemovitost a očekáváte bezproblémový průběh obchodní transakce? Hledáte kvalitní služby a optimálně chcete být mile překvapeni nad své očekávání?

Chcete nebo potřebujete prodat nemovitost s hypotékou a nevíte si rady, jak naložit se zástavním právem, které na této nemovitosti takzvaně vázne? Mohu vás ujistit, že prodej nemovitosti zatížené zástavním právem je v praxi zcela běžný jev, ze kterého si rozhodně starosti dělat nemusíte. Důležité je vždy správně nastavit jednotlivé kroky prodeje, a to i s ohledem na konkrétní zájemce o nemovitost a způsob, jakým tito zájemci hodlají nákup vaší nemovitosti financovat. 

12. července 2021

Rostoucí ceny nemovitostí přináší riziko podpojištění. Co to znamená a co vám v takové situaci hrozí? Poradíme, jak být v klidu.

4. ledna 2021

Co díl, to zajímavý host, který má k nemovitostem a realitnímu byznysu, co říct. Poslouchejte, odebírejte, sdílejte!