fbpx

Aktuální nabídka nemovitostí

Proč prodat, koupit nebo pronajmout nemovitost se mnou?

Jsem transparentní

Při koupi nebo pronájmu vám nic nezatajím. Pokud jsme si vědomi, že nemovitost má nějakou vadu, vždy vás na ni předem upozorním. Peníze složené jako rezervační depozitum v případě podpisu rezervační smlouvy držíme dle pravidel RE/MAX na účtu kanceláře odděleném od účtu provozního, takže vaše peníze jsou zcela v bezpečí.

Budu hájit vaše zájmy

Pokud si mě najmete jako makléře pro vyhledání nemovitosti, budu maximálně hájit vaše zájmy. Pokusím se pro vás dosáhnout nejlepší možné ceny, zkontroluji smluvní dokumentaci, pomůžu s vyřízením nejlepšího úvěru či zařídím kontrolu nemovitosti prověřeným inspektorem. Zkrátka plný servis.

Férové aukce a přístup

Pokud se sejde na jedné nemovitosti více zájemců o koupi, nastává nepříjemná situace, kdy většina potenciálních kupujících odejde zklamána. Většina makléřů na trhu to řeší tak, že nemovitost prodá prvnímu zájemci, který je ochoten podepsat rezervační smlouvu. Já si ale myslím, že to není fér – to, že jste přišli třeba o den později neznamená, že právě vaše nabídka nebude nejlepší. Sesbírám v aukci nabídky od všech zájemců, ty poté předložím prodávajícímu a ten si vybere, komu nemovitost prodá.

 

Často kladené otázky klientů k prodeji nemovitosti

Jak prověřujete kupující a zájemce?

Vybrat správného kupujícího či nájemce pro naše klienty považuji za důležitou součást mé práce. Obzvlášť u pronájmu je klíčové vybrat nájemce, kteří nejenom budou schopni dlouhodobě platit nájemné, ale i se budou k vaší nemovitosti chovat s respektem a ohleduplností.

Za tímto účelem s každým zájemcem o prohlídku nejprve proberu jeho situaci, co a z jakého důvodu přesně hledá a posoudím, zda je pro něj vaše nemovitost vhodná. Následně jej prověřím přes veřejně dostupné služby, zda na něj není vedena exekuce či např. nemá bydliště na obecním úřadě.

To vše dělám z jediného důvodu: mít jistotu, že na prohlídku přivedu pouze reálné zájemce a neplýtvat tak vaším časem.

Jak stanovujete cenu nemovitosti?

Nastavit správnou cenu nemovitosti je klíčová dovednost kvalitního realitního makléře. Když se cena nastaví příliš nízko, můžete přijít o peníze. A když se na počátku prodeje nastaví příliš vysoko, přijdete o mnoho potenciálních zájemců, které cena odradí.

Správné nastavení ceny není o pocitech, ale o datech. A těch máme v RE/MAX opravdu hodně. Makléř pracuje hned s dvěma datovými sestavami: cenové mapy prodaných nemovitostí (aktuální a historická data z katastru nemovitostí) a aktuální nabídka na trhu, která bude vaší nabídce de facto konkurovat. Poté makléř přihlédne ke specifikům vaší nemovitosti a určí její aktuální tržní cenu. Po odsouhlasení s Vámi je možné začít prodávat.

Občas může nastat situace, kdy se sejde na jednu nemovitost více zájemců o koupi. V takovém případě, po dohodě s vámi, vybírám kupujícího prostřednictvím online aukce. Pouze tak mám jistotu, že jsme prodali nemovitost za maximální cenu, kterou je v daném okamžiku trh schopen zaplatit. A vy tak získáte maximum peněz pro své další plány.

Co je to homestaging? Jak připravujete prezentaci nemovitosti?

Viděli jste někdy v prodejně aut vozidlo, které by bylo zaprášené nebo poškrábané? Viděli jste někdy prodejnu oblečení, kde by byly jednotlivé kusy volně poházené a neurovnané? Asi ne. Každý prodejce ví, že zboží musí být nabízeno tak, aby se nechaly maximálně vyniknout jeho přednosti. Proto spolupracuji s odborníky, kteří mi pomohou nemovitost připravit na prodej tak, aby byla vaše nemovitost ještě lákavější a odlišila se od ostatních na trhu. V týmu s fotografem a makléřem tak připraví prezentaci, jež zaujme každého, kdo podobnou nemovitost hledá. 

Každá nemovitost si žádá trochu jiný přístup. Někdy je vhodné připravit 3D model, někdy videoprohlídku, u prázdných nemovitostí je zase vhodné udělat tzv. virtuální staging, kdy šikovný grafik vybaví nemovitost virtuálním nábytkem, aby měli zájemci lepší představu, jak by mohla nemovitost jednou vypadat. Jsme tak schopni přivést více zájemců o vaši nemovitost.