fbpx

Jak vybrat správně obchodníka/ realitního makléře?

Prodáváte nemovitost a nemáte čas, ani nervy se jejím prodejem osobně zabývat?

Předně mi dovolte krátké představení.

Jmenuji se Michal Bláha a jsem aktivní obchodník již přes 20 let s mezinárodním rozsahem. Za celou mou kariéru jsem prošel základním, středním i top managementem. Vždy v široké a pestré oblasti obchodu, jak na straně nákupu, tak na straně prodeje včetně vedení týmů lidí, marketingu apod. 

Od mala přistupuji k životu aktivně. Od 5 let jsem začal stejně jako můj táta závodně plavat, lyžovat, později jsem hrál vodní pólo, tenis apod. Rád jezdím na hory, k moři, nebo jinak cestuji a také s chutí relaxuji na chatě. Jsem prakticky rád kdekoliv s fajn lidmi. 

Průběžně se vzdělávám a snažím dělat věci tak jak se mají, to pro mě znamená kvalitně a dodat vždy něco navíc. Více se můžete dozvědět zde.

Jak vybrat realitního makléře pro prodej nemovitosti?

Za mé úspěšné obchodní kariéry jsem se setkal se vzorkem mnoha lidí z velké části světa. Musím jen potvrdit, že se vždy objeví někdo, kdo vás dokáže zaskočit, a naopak mile překvapit a potěšit. Obchodní partnery si vždy dobře vybírám, a to hlavně tak aby vše fungovalo kvalitně, na profesionální a příjemné lidské úrovni.

Setkal jsem se s různými obchodními i lidskými praktikami, kdy od začátku cítíte, že s protistranou není něco v pořádku a obchod může být s potížemi, nebo naopak funkční vztahy na základě třeba jen podání ruky s dlouhodobým trváním, kterých byla drtivá většina. 

Jak to ale zjistit předem? Jak se nenapálit? Jak rozpoznat správného obchodního partnera?

15 zásad, kterými se řídím a pomohou i vám najít toho správného

1.

ptejte se vždy na doporučení a vyžadujte kontakt pro ověření, zda jsou informace pravdivé

2.

ověřujte online recenze

3.

prověřujte také sdělené reference a vyžadujte na ně kontakt

4.

poskytnuté informace si otestujte konkrétními a zvídavými otázkami – kolik, kdy, kde, kdo, jak to mohu ověřit

5.

produktivní partner vždy odpoví konkrétně, fakty a přesně, nebo bude hledat cestu, aby dokázal poskytnou relevantní informace a nebude se bát dodat kontakty na konkrétní reference

6.

neurčité a všeobecné odpovědi jednoduše neberte 

7.

hodně působivých slov neznamená vždy vědomosti a kvalitu

8.

správný obchodník/ realitní makléř by se vás měl hlavně dotazovat, nežli prezentovat a zahlcovat vás informacemi a rozumy z jeho strany

9.

měl by mít zájem o vaše potřeby, záměr, jaký si přejete dosáhnout a jaký očekáváte výsledek spolupráce

10.

měl by umět říci ne, nebo přiznat, že něco neví, samozřejmě pouze v omezeném až výjimečném množství, než vařit z vody, je to neprofesionální a všichni jsme jen lidi

11.

správný a kvalitní obchodník se nebojí říct si o odměnu za dobře vykonanou práci

12.

motivací obchodníka/ realitního makléře by ovšem neměl být nikdy zisk a jednorázový obchod/ transakce. Pokud poskytne kvalitní službu, se skvělým výsledkem, odměna vždy přijde

13.

V každém případě se vám vyplatí věnovat úsilí předem pro ověření si s kým máte tu čest, koho si pustíte k tělu, kdo vám opravdu pomůže a váš záměr vyřeší

14.

Buďte nároční, ale i spravedliví. Vyžadujte vždy kvalitní službu, komunikaci a výkon, který Vám byl předem prezentován. Pokud není dodáván, ozvěte se. Vyžadujte nápravu a průběh tak, jak byl slíben a objednán. Pokud ovšem nevidíte snahu k nápravě, obchodní vztah zastavte, ukončete, jinak se budete zbytečně vysilovat, což je pravý opak principu služby

15.

V každém obchodním, stejně tak jako v soukromém vztahu by jste se měli cítit komfortně a vidět výsledky se snahou k jejich dosažení

Vše je o přístupu každého z nás

Ve finále zjistíme, že je vždy vše o jednotlivcích, ať děláme co děláme. Často slýchávám, že někdo nemá dobrou zkušenost s konkrétní firmou. Realita může být ovšem taková. Firma je skvělá, dodává perfektní služby nebo produkty, lidé jsou svědomití, vzdělávají se, ale jeden jednotlivec selže a v ten moment se vlak rozjel… Jak známo, vlak má dlouhou brzdnou dráhu, tedy pochybení, nebo jen špatný den jednotlivce se dlouho a těžce napravuje. Proto vždy doporučuji posuzovat firmy, značky objektivně a informace si ověřovat.

RE/MAX je franšízový systém. Každý z makléřů je samostatný podnikatel, který má smlouvu s konkrétní kanceláří. Každý jednotlivec si tím zodpovídá za kvalitu svého businessu sám. 

Přeji všem, ať máte kolem sebe vždy ty správné lidi, obchodní partnery, služby, které vám pomáhají k vaším záměrům, cílům, šetří vám čas, nervy a dělají radost.

Postarám se o vše kolem prodeje nemovitosti

Ušetřete svůj čas, vaši nervovou soustavu a svěřte prodej nemovitosti profesionálovi. Postarám se o vše a vy budete kompletně bez starostí

Autor článku Michal Bláha – obchodník a realitní makléř spolupracující s realitní kanceláří RE/MAX Horizont

VYNIKAJÍCÍ
17 recenze na
Vlasta
Vlasta
14. Červen, 2022.
S Michalem Bláhou jsem měl tu možnost několikrát spolupracovat a proto jej mohu s klidným svědomím doporučit. Je profesionál, který jede na maximum a chce být vždy nejlepší v tom, co dělá. Chápe totiž, že klíčem k vlastnímu úspěchu jsou v první řadě spokojení klienti.
Tomáš Eliáš
Tomáš Eliáš
7. Červen, 2022.
Bezproblémová spolupráce, příjemný a častý kontakt s makléřem k okamžitému řešení požadavků případných uchazečů.
Csilla Molnár
Csilla Molnár
7. Červen, 2022.
I would like to thank for the great help and professionalism for Michal, you can not have a better person to take care of your real estate business in Prague.
Kristýna Křížová
Kristýna Křížová
1. Červen, 2022.
Opravdu vřele doporučuji! P. Bláha mi s prodejem bytu velmi pomohl. Prodávala jsem byt, ke kterému jsem měla silné osobní pouto, a bylo pro mě důležité, aby byl prodej důstojný. Bylo třeba překonat různé administrativní překážky, které následně vedly ke ztrátě zájemce s nejlepší nabídkou. Přesto dokazál obratem najít jiného a přesvědčit ho, že chce za byt dát vyšší částku, než původně nabízel 🙂 Ještě jednou touto cestou děkuji za pomoc!
Daniela Zahálková
Daniela Zahálková
22. Květen, 2022.
Mohu vřele doporučit pana Michala Bláhu, za jeho profesionální, vřelé a především lidské jednání. Ještě jednou moc děkuji DZ.
petr castka
petr castka
5. Duben, 2022.
S panem Michalem Blahou je příjemné spolupracovat. Mohu vřele doporučit. Zkušený, příjemný a hlavně férový obchodník….Kéž kdyby každý v jeho oboru byl jako on. Díky moc. A věřím, že naše spolupráce bude delšího trvání. Doporučuji!
Daniel Prislin
Daniel Prislin
5. Duben, 2022.
Herr Michal Bláha von RE/MAX Horizont vermittelte den Verkauf unseres Familienbesitzes in Tschechien. Wir leben in Deutschland und mussten uns um nichts kümmern, nur um die notwendige Vertragsunterzeichnung. Herr Bláha hat alles zu unserer vollsten Zufriedenheit erledigt, er war stets freundlich und professionell. Wir empfehlen die Zusammenarbeit mit ihm in jeglicher Hinsicht.
Matyáš Hančl
Matyáš Hančl
1. Duben, 2022.
Super zkušenosti a bleskový pronájem bez starostí. Doporučuji.
Filip Ondruš
Filip Ondruš
23. Březen, 2022.
Kdyby byla spolupráce jako s Michalem Bláhou standardem na trhu prodeje nemovitostí, tak by tu byl zcela jiný standard. Makléř se rád podělí o obchodní případ, pokud ví, že z toho bude profitovat jeho klient. Podmínkou je, že musí mít ke spolupráci kvalitního partnera na druhé straně a to pan Bláha z Re/Maxu splňuje. Férové a profesionální jednání, z něhož profitují všechny strany realitní transakce, proto rád sdílím svoji referenci.